ДЛЯ ТЕПЕРІШНІХ І МАЙБУТНІХ ПІДКОРЮВАЧІВ ЛИЖ

Гірськолижний комплекс «Красія» розташований на однойменній горі. Саме з неї бере початок гірськолижний спорт на Закарпатті та й в Україні загалом, бо на Красії ще за радянських часів діяв перший підйомник. Місцева гірськолижна траса – чи не найдовша суцільна в нашій державі (понад 3500 м). Ширина спуску – від 100 до 150 м. Удало поєднані бугельні (на короткі дистанції) і крісельні (на одній лавиці поміщаються 4 особи) витяги.

У «Красії» встановлена професійна система штучного технічного засніження. Тобто технічний сніг – натуральний… І цей оксюморон має підґрунтя: сніг кристалізують не штучно, він утворюється за допомогою відповідних температур та обладнання.

Крім того, є чудова можливість для фрірайду. Це катання на сноуборді або гірських лижах поза підготовленими трасами. До речі, у «Красії» відбуваються й сертифіковані дитячі лижні змагання. ЛИЖНА ШКОЛА ТА МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ ЧЕМПІОНІВ

Не встигли заздалегідь замовити житло? Не маєте гірськолижного спорядження? Для комплексу «Красія» це не проблема. Сюди можна зібратися й приїхати спонтанно. Усе необхідне вам запропонують на місці. Як тим, хто професійно займається лижним спортом, так і новачкам, котрі лише мріють навчитися підкорювати засніжені гори.

На базі комплексу діє школа, де ставлять на лижі поціновувачів гірськолижного спорту віком від 3 до 60 років. Вас тренуватимуть майстри спорту, колишні чемпіони. Можна займатися погодинно або ж комплексно – упродовж кількох днів. У «Красії» розповідають: якщо є велике бажання й готовність дотримуватися порад інструкторів, за день реально стати на лижі!

Серед переваг цієї гори – перепади висот (близько 600 м), що важливо для гірськолижного спорту. На Красії Федерація лижного спорту України влаштовує змагання. А ще тут тренується українська сноубордистка родом з Ужгорода, призерка чемпіонату світу – Аннамарі Данча.

«ALPEN HOUSE» І ТЮБІНГОВИЙ ПАРК

«Alpen House» – гірське шале преміум-класу на гірськолижному курорті «Красія» із номерами класів «люкс» і «напівлюкс». Воно розташоване посеред гори, а до підйомника – кілька метрів. Крім комфортабельного готелю, вам запропонують лазню на дровах і басейн. А в однойменному ресторані почастують європейською і традиційною українською кухнею. До слова, тут часто влаштовують майстер-класи та готують цікаві страви кухарі з гірськолижних курортів Європи.

Утім, не лижами єдиними. На горі Красія, поблизу підйомників, є чимало комплексів та садиб. Це зручно, адже, покатавшись на підйомнику, можна одразу скористатися і чанами, і фінськими банями. Крім того, запропонують катання на позашляховиках, квадроциклах.

У цьому сезоні на території «Красії» відкривають тюбінговий парк, розташований біля підніжжя гори, близько до закладів харчування, прокату, каси і, звісно, до підйомника. Ось, приміром, ви покаталися на тюбінгу – і вирушили підкорювати лижі або сноуборд. Тюбінг можна придбати на годину або на кілька спусків. Це безпечний, малотравматичний вид відпочинку. Такий тюбінговий парк – перший на Закарпатті.

Тож гірськолижний комплекс «Красія» запрошує лижників-початківців та професіоналів. Спуски подарують незабутні емоції, а свіже гірське повітря додасть відпочинку особливої енергетики. Мирослава Гараздій

Оставить комментарий